2 Rati 2 Kontinenti 

2018.gada februārī tiks dots starts 2 Ratu ekspedīciju triloģijas noslēguma dēkai, ekspedīcijai “2 Rati 2 Kontinenti”. Tā vedīs no Melburnas Austrālijā atpakaļ uz Rīgu un ilgs no februāra līdz novembrim. To plānots noslēgt ne vēlāk par 2018.gada 18.novembri, tādējādi simboliski pasniedzot šo ekspedīciju sēriju kā dāvanu Latvijas simtgades jubilejā.

                            

Ekspedīcijas pamatsastāvu veido abu iepriekšējo braucienu dalībnieks Mārtiņš Sils un ne mazāk pieredzējušie moto braucēji Juris Pūce un Ģirts Vilnis. Paredzēts, ka konkrētos ekspedīcijas posmos varēs piedalīties arī citi moto entuziasti, kuri uzskata, ka spēs dot tai pozitīvu pienesumu.

Arī šoreiz dalībnieki dosies ceļā kā 2 Ratu Brīvskolotāji. Pirms diviem gadiem izveidotā neformālās izglītības iniciatīva, pēc veiksmīga darbības sākuma “2 Rati 2 Ragi” ekspedīcijas laikā, spējusi attīstīties un piesaistīt arvien jaunu skolēnu interesi un iesaisti. Iespēju ceļojumus vadīt ar tālvadību un piedalīties Brīvskolotāju rīkotajos Latvijas atklāšanas konkursos, izmantojuši skolēni no visas Latvijas. “2 Rati 2 Kontinenti” skolēnu uzdevumu konkurss tiks izsludināts līdz ar jaunā mācību gada sākumu 2017.gada 1.septembrī.

Ekspedīcijas laikā tai varēs just līdzi lasot bloga ierakstus, regulārus rakstus portāla Delfi sadaļā “Tūrisma gids” un sekojot ierakstiem par ikdienas atgadījumiem un piedzīvojumiem sociālajos tīklos. Visa brauciena laikā paši dalībnieki veidos ekspedīcijas video materiālu, kuru pēc atgriešanās mājās, plānots pārvērst 10 sēriju dokumentāli izklaidējošā filmā. Neapšaubāmi, taps arī bagātīgs foto materiāls, kuru vēlāk iespējams pārvērst foto izstādē. Tā būtu lielisks papildinājums jau šobrīd esošajai ceļojošajai foto izstādei no “2 Rati 2 Amerikas” ekspedīcijas, kura arvien ir apskatāma dažādās Latvijas vietās. Tāpat arī tiks turpināta sadarbība ar LTV raidījuma “Gudrs vēl gudrāks” veidotājiem, un arī šīs ekspedīcijas laikā Brīvskolotāji veidos raidījuma video jautājumu sadaļu.

 

KOMANDA

Ekspedīcijas dalībnieki, ir "TwoWheels Brīvskolotāji", kas palīz Latvijas skolām parādīt Ģeogrāfiju no citas perspektīvas.

 

 

Mārtiņš Sils

Uzņēmējs un pasaules apceļotājs, tehnoloģiju biznesu veidotājs un motosporta organizators, Vēja brālis kopš Latvijas motoklubu aizsākumiem 90tajos, piedzīvojumu kluba ‘apPasaule’ un Brīvskolotāju kustības pamatlicējs. 
Dēkainis šī vārda tiešākajā nozīmē, tajā pašā laikā spējot būt gādīgs četru bērnu tēvs. Motociklu uzskata par savu labāko sabiedroto kā tālos ceļos, tā nelielos izbraucienos.  
Dēkaināko piedzīvojumu sarakstā ieskatoties-divas reizes pilnībā apbraukts apkārt pasaulei, noorganizētas vairākas citas lielformāta moto ekspedīcijas un iekarotas kalnu virsotnes līdz pat 6300m augstumam, izveidotas filmas, fotoizstādes un sarakstīta grāmata par piedzīvoto. 
Lai arī apceļotas vairāk kā 100 pasaules valstis gandrīz visos kontinentos, ar lielu dedzību tiek veidotas nākamās pasaules izpētes avantūras, rūpīgi piedomājot par šādu notikumu pievienoto vērtību Latvijas sabiedrībai. Īpaši cenšoties pavērt pasaules redzējumu tieši skolu jaunatnei. 
Gan draugus Latvijā, gan līdzīgi domājošos no visas pasaules Mārtiņš aicina ciemos pie sevis Pārdaugavā – uz nelielo viesnīciņu TwoWheels ar mājīgo krodziņu, kam Dēkainis vārdā.

 

 

 


Ģirts Vilnis


Profesionāls spridzinātājs vairāk kā 25 gadus, moto instruktors ar 10 gadu stāžu. Ikdienā strādā abās profesijās. 
Pirmo reizi uz motorizēta divriteņa apsēdies 1979. gadā. 
Ar moci ir izbraukta gandrīz visa Latvija, Eiropa un vairāki tūkstoši kilometru pa Dienvid un Ziemeļameriku. 
Piedalījies moto piedzīvojumu kluba ‘apPasaule’ piedzīvojumu sacīkstēs.

 

 

KOMANDAS PIEDZĪVOJUMIEM SEKO LĪDZI FB KONTĀ: 2 WHEELS TUTORS: https://www.facebook.com/2wheelsTutors/