Atbalstītāji


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadarbības partneri: 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kā nolikumā paredzēts, 8:00 tiek dots starts pirmajām - Sporta un Velo klasēm- kopā 15 komandām. Šajās sacensībās, lai komanda iegūtu teritorijas karti, kurā atzīmēti kontrolpunkti, pie starta tiek dots uzdevums, kas šoreiz lika smaidīt ikvienam, pie viena liekot dalībniekiem arī kārtīgi iesildīties . 
Atskan mūzika, tiek parādīts paraugdemonstrējums un putniņdejas var sākties. Labākie dejotāji pie kartēm tiek ātrāk, un kā paredzēts - starp visām klasēm - tiek izraudzīta oriģinālākā dejotāju komanda, kura iegūst “Jūrmalas Delveru” sagādāto specbalvu.
Pēc neilga laika, kad klases, kurām paredzēts 12h ilgs sacensību kontrollaiks, startējušas, tiek gatavots starts arī atlikušajām klasēm - hobijiem, ar 10h ilgu sacensību kontrollaiku, un iesācējiem - ar 7h ilgu kontrollaiku. 10:00 atskan mūzika un, šoreiz 11 komandas, rāda savu veiklību un prasmes putniņdancī. 
Vakara noslēgumā, starp visām komandām specbalvu iegūst hobiju klases komanda “Kompoc 2”- Gatis Žeivots un Edgars Andersons.
 
Kamēr komandas dodas vākt kontrolpunktus pa savu izplānoto maršrutu, organizatori pārējie līdzjutēji dodas uz “Jūrmalas Delveru” sagatavoto Speciālā uzdevuma vietu - krosa trasi pie Daugmales. Uzdevums komandām paveicams uz laiku, kur netiek rēķināts ātrums. Pirmais aplis - iepazīšanās. Braucot nākamos divus uzdevums ir sekojošs – precizitāte - pēc iespējas vienādā laikā izbraukt trasi, lai iegūtu maksimālo punktu skaitu, starpība starp abu laiku apļiem nedrīkst būt lielāka par 10 sekundēm.
Ar īpašu precizitāti šoreiz izcēlās 2 komandas - “MRT 4” (Kaspars Antīpins; Intars Birkerts) no iesācēju klases un komanda “Berģi” (Edmunds Krampāns; Ainārs Putniņš) no hobiju klases. Abām šīm komandām abu apļu laiku atšķirība bija tikai 1 sekunde, līdz ar to arī šīs abas komandas tika apbalvotas ar specbalvām.
Pēc krosa apļu izbraukšanas sekoja mazāks aplis ar veiklības un precizitātes pārbaudīšanas elementiem – limbo, caurules pārvietošana braucot ar mototehniku, tā lai no caurules neizkristu tur ievietotā bumbiņa - ļoti labs veids kā pārbaudīt komandu saliedētību, saskanību un arī dalībnieku atjautību, kā arī precīzas braukšanas pārbaudījums.
Speciālā uzdevuma vietā, kā ierasts, bija iespēja arī salabot vai uzlabot mototehniku, un iestiprināties pirms tālākās došanās trasē un daudzas komandas šo iespēju arī izmantoja. 
 
Nākamais SU (speciālais uzdevums) notika Baldonē. Baldones novada svētku ietvaros tika rīkots sacensību dalībnieku parādes brauciens, kas iepriecināja vietējos iedzīvotājus, un padarīja krāšņākus šos svētkus. 
Plkst. 17:00 - pirmais finišs iesācēju klasei, un, tā kā šoreiz bija tikai 3 iesācēju klases komandas, tad arī provizoriskā apbalvošana pienāca laicīgi.
Provizoriskie rezultāti neatšķīrās no rezultātiem pēc vērtēšanas, un vietas palika tādas kādas tās bija sacensību dienā.
 
Kamēr daži tiesneši apkopoja iesācēju klases rezultātus, tikmēr citi atkal atradās Krosa trasē, kur norisinājās SU3 - šoreiz komandām jāizbrauc, ne tikai jau iepriekš izbrauktais krosa trases aplis, bet arī enduro aplis. Kur trase veda ne tikai caur kokiem un brikšņiem, bet pat caur vecu kūts ēku. Tajā gan platākajiem kvadracikliem radās mazi sarežģījumi ar caurbraukšanas iespējām, bet tos izdevās viegli un ātri novērst, ar komandas biedru palīdzību. Tieši šie SU posmi ir visinteresantākie skatītājiem, tādēļ tieši šajās vietās var novērot vislielāko skatītāju apmeklējumu. Izņēmuma nebija arī šī reize, un SU3 Daugmales krosa trasē pulcēja vairākus desmitus interesentu.
Pēc speciālā uzdevuma, plkst. 20:00 norisinājās arī otrais finišs - sporta, velo un hobiju klasēm. Uzreiz pēc finiša dalībnieki nodeva kontrolkartes tiesnešiem, kuras pārskatot - sistēmā tiek ievadīti un aktivizēti paņemtie punkti, pēc kuriem tiek noteikti provizoriskie rezultāti, un notiek arī provizoriskā apbalvošana - kliņģeru ēšanas, rokas spiedienu un buču laiks.
Kamēr notiek rezultātu ievade sistēmā, sacensību dalībniekiem ir iespēja - pavakariņot, apmeklēt dušas un sagatavot tehniku mājupceļam.
Kā paredzēts nolikumā, 21:00 notika provizoriskā apbalvošana. Kliņģeri tika pasniegti, dalībnieki apziņoti par nākamo posmu, kas norisināsies š.g. 28. septembrī. Lizumā, un lēnām sākās gatavošanās gala rezultātu apkopošanai un dalībnieku apbalvošanai, kas norisinājās 7. augustā viesnīcā “Two Wheels”. 
 
Kaut arī provizoriskie rezultāti ar reālajiem bija līdzīgi, tomēr komandu maiņu starp vietām bija.
Latvijas čempionāta piedzīvojumu enduro trešā posma “Daugmales Vasara 2013” rezultāti: 
 
Iesācēju klase:
1. vieta komandai “Ērces” (Andriz Zariņš; Dzintars Ermins)
2. vieta komandai “MRT 3” (Rihards Leščinskis; Guntis Ribaks)
3. vieta komandai “MRT 4” (Kaspars Antīpins; Intars Birkerts)
 
Velo klase:
1. vieta komandai “Bez Drebuļa”- Madara Elksne un Jānis Rancāns
2. vieta komandai “Hugo un Ko”- Aivars Bisenieks un Edmunds Purviņš
3. vieta komandai “KOMPOC”- Linda Krastiņa un Zigmārs Kuršāns
 
Hobiju klase:
1. vieta komandai “Berģi”- Edmunds Krampāns un Ainārs Putniņš
2. vieta komandai “Diwritenis”- Sandis Putniņš un Ilmārs Lubiņš
3. vieta komandai “KVAK”- Rolands Jansons un Sandris Bēča
 
Sporta klase:
1. vieta komandai “Divi puslitri”- Pēteris Sliede un Mārtiņš Sils
2. vieta komandai “Vēveri”- Artūrs Vēvers un Jānis Vēvers
3. vieta komandai “Jo Pē... jo labāk!”- Zigmārs Brunavs un Andris Matisāns