Atbalstītāji


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadarbības partneri: 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pagājušās nedēļas nogalē, Kandavas novadā „Zantes enduro svētku 2013” ietvaros, ar spēcīgāko Latvijas enduro sportistu piedalīšanos, pirmo reizi norisinājās jauna tipa sacensības – Enduro elementu kausa izcīņa. 

Sacensību trase tika sagatavota kā liels un sarežģīts, klasiskajās enduro sacensībās jau labi pazīstamais ekstrēmais tests, kas arī šoreiz sevī ietvēra dažādus šķēršļus un pārbaudījumus. Sportistiem savu spēku un izturību nācās pierādīt gan uz riepu šķēršļiem, akmeņu krāvumiem un motokrosa tramplīniem, gan pārvarot lielus baļķus un slidenus līkumus. Tomēr kā atdzina paši sportisti, lielākais izaicinājums izrādījās trasē novietotās automašīnas pārbraukšana, kas kļuva par atbalstītāko šova elementu arī skatītāju vidū. 
Sacensības norisinājās divās daļās. Pirmajā daļā notika kopējs brauciens visiem sportistiem, kas noteica labāko braucēju astotnieku, kas tālāk sacentās par vietu –pusfinālā un finālā. Spraigākais, protams, izvērtās fināla brauciens, kurā trīs apļu garumā, ratu pie rata cīnījās Motosports Racing Team kluba sportisti Edgars Siliņš un Kristaps Bajārs. Tomēr uzvaru ar pāris sekunžu pārsvaru izdevās izcīnīt Edgaram. Trešā vieta šoreiz Kristianam Evarsonam.
Otrajā sacensību daļā notika komandu sacīkstes, kurās dalībnieki tika salozēti dažādās komandās. Trešo vietu komandu vērtējumā izcīnīja komanda, kurā kopā startēja - Kristians Evarsons, Zigmārs Brunavs un Dzintars Ermiņš, otrajā vietā ierindojās komanda ar Edgaru Siliņu, Pēteri Sliedi un Andri Matisānu, bet uzvaru komandu vērtējumā izcīnīja komanda, kurā kopā startēja Kristaps Bajārs, Mārtiņš Sils un Juris Deičmanis. 
 Visi sacensību dalībnieki par jauno sacensību formātu un veidolu izteicās atzinīgi, sacīkstes vērtējot kā ļoti interesantas un lietderīgas enduro elementu apgūšanā. 
Kā atdzina ilggadējais enduro braucējs un LaMSF Enduro komisijas loceklis Pēteris Sliede: Moto piedzīvojumu kluba "apPasaule" organizētais Enduro Elementu kauss bija unikāla iespēja motosportistiem pārbaudīt un uzlabot savu meistarību dažādu šķēršļu pārvarēšanā, un šīs sacīkstes par ļoti interesantām atzina arī daudzie skatītāji. 
Edgars Siliņš šīs sacensības salīdzināja ar Igaunijā notikušo enduro sacīkšu ekstrēmo testu, kas noticis pilsētas centrā un saistījis lielu interesentu uzmanību. Piebilstot, ka Zantes trasē braukt bijis vēl interesantāk, jo šeit bijuši arī superkrosa elementi un garāki līkumi, kuros mazliet atpūsties un saņemt spēkus. Kā arī Edgars solīja noteikti piedalīties enduro elementu kausā arī nākamajā sezonā un organizatoriem ieteica taisīt vēl daudz vairāk un sarežģītākus šķēršļus.
Jau šobrīd sacensību organizatoriem ir padomā jauni enduro elementi nākamajām sacensībām. Tāpēc pilnīgi noteikti šādi „Enduro svētki” Zantē tiks svinēti arī nākamajā sezonā.