Atbalstītāji


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadarbības partneri: 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ar sacensībām Kocēnu novada Dikļos pagājušās nedēļas nogalē tika atklāta jaunā Piedzīvojumu enduro sezona. Kopumā par kontrolpunktu ātrāku un precīzāku atrašanu sacentās 33 komandas, četrās dažādās klasēs. Pirmo reizi sacensību vēsturē komandas spēja savākt visus organizatoru izliktos kontrolpunktus, līdz ar to uzvarētājkomandu noteica trasē pavadītais laiks.

Arī šajās sacensībās neiztika bez piedzīvojumiem, jo laikā, kad organizatori trasi sagatavoja, Valmieras apkārtni vēl klāja bieza sniega kārta, vietām pat līdz 60cm, savukārt sacensību rītā sniega vairs nebija, līdz ar to piekļuve vairākiem kontrolpunktiem izrādījās pavisam savādāka nekā organizatori to bija paredzējuši. Vietām sniega nokušana piekļūšanu kontrolpunktiem krietni atviegloja, bet vietām to padarīja par gandrīz „neiespējamo misiju.” Kā piemēram, punktā D2, kas daudzām komandām izrādījās rezultātu izšķirošs. Punkts atradās uz kāda tilta balsta, kur pirms pāris nedēļām organizatori spēja piekļūt bez sarežģījumiem. Savukārt sacensību dienā šajā vietā lielākajai daļai sportistu nācās atklāt arī peldēšanas sezonu, jo punkts bija tā applūdis, ka citādi tam piekļūt gandrīz nebija iespējams. Šeit gan jāatzīmē komandas „Tanki dubļus nebaidās” īpašā izdoma, kas pie šī kontrolpunkta atzīmējās bez slapināšanās, nolaižoties no tilta augšas ar virvēm, kas bija piestiprinātas komandas kvadracikliem.

Dikļos notikušajā Latvijas čempionāta Piedzīvojumu enduro 1. posmā apvienotajā Sporta Moto un Sporta Kvadraciklu klasē vismazākajā laika posmā atrodot visus kontrolpunktus un veicot speciālos uzdevumus uzvarēja komanda „Džungļu šņurs” (Ģirts Ozols un Edgars Ruža). Otrajā vietā komanda „Tanki dubļus nebaidās” (Mareks Ķikurs un Arnis Blūmfelds), bet trešajā vietā komanda „Divi Puslitri” (Mārtiņš Sils un Pēteris Sliede). Šī komanda gan finišēja krietnu laiku pirms visām pārējām, bet vēlāk tiem nācās atgriezties pēc sarežģītā D2 punkta, attiecīgi līderu pozīciju pazaudējot. Hobiju klasē pirmā vieta komandai „Berģi” (Edmunds Krampāns un Ainārs Putniņš), otrā vieta komandai „Pura brāļi” (Aivis Korpfs un Anrī Leimanis), bet trešajā vietā ģimenes komanda „Rugāji” (Laura un Mārtiņš Lilenfeldi). Iesācēju klasē, kurā šoreiz startēja astoņas komandas, pirmo vietu izcīnīja komanda „MRT 4” (Kaspars Antīpins un Intars Birkerts), otrā vieta komandai „Ērces” (Andris Zariņš un Dzintars Ermiņš, bet trešā vieta komandai „MRT 3” (Rihards Lešinskis un Guntis Ribaks). Velo klasē četru komandu konkurencē pirmā vieta komandai „Kompoc” (Linda Krastiņa un Zigmārs Kuršāns), otrā vieta komandai „Hugo un Ko” (Aivars Bisenieks un Edmunds Purviņš), savukārt trešajā vietā ierindojās komanda „Nordi” (Ainārs Balodis un Mārtiņš Pērkons).

Nākamais sacensību posms norisināsies Enduro svētku ietvaros 8. jūnijā Kandavas novada Zantē. Kur paredzētas ne tikai Piedzīvojumu enduro sacensības, bet arī Enduro elementu sacensības, filmu un bilžu festivāls un daudzas citas aktivitātes. Plašāka informācija pieejama www.appasaule.lv