Atbalstītāji


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadarbības partneri: 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. jūnijā uz Indiju devās motoekspedīcija kuras mērķis bija veikt 2500 km garu maršrutu pa Indijas Himalajiem. Plānotais maršruts izrādījās sarežģītāks un grūtāks, nekā sākotnēji bija plānots, bet tika sekmīgi veikts, un 5. jūlijā motoekspedīcijas dalībnieki atgriezās Rīgā.   


   

27. jūnijā motoekspedīcija “Pa Indijas Himalajiem”, desmitajā brauciena dienā, veicot sarežģītu kalnu posmu, pa pasaules augstāko kalnu ceļu, šķērsoja 5602 metrus augsto Khardung La kalnu pāreju, kas ir augstākā motorizētā transporta kalnu pāreja pasaulē.
    Motoekspedīcija startēja 18. jūnijā Manali, tajā ir seši dalībnieki – Jānis Čaune, Jānis Lazdāns, Andris Balodis, Jānis Stepanovs, Juris Paulovičs un Harijs Sils. Ekspedīcijas dalībnieki brauca ar Indijā ražotiem motocikliem Royal Enfield, kuru jauda ir tikai 18 Zs (motora tilpumus 350 cm3).
    Piecpasmit dienu laikā ekspedīcijas dalībnieki veikuši 2500 km, veiksmīgi šķērsojuši vairāk kā 10 kalnu pārejas, no kurām 4 bija augstākas par 5000 metriem virs jūras līmeņa. Ir izbraukti ļoti sarežģīti un bīstami kalnu ceļu posmi, kā arī pārvarētas vairākas kalnu upes un ceļu aizgruvumi. Motocikli Royal Enfield, neskatoties uz mazo motora jaudu, ir ļoti izturīgi un piemēroti braukšanai augstkalnu apstākļos. Tiesa tāpat kā citi iekšdedzes dzinēji, virs 4000 m Enfield motori ievērojami zaudē jaudu. Virs 5000 m, kur pašiem dalībniekiem nācās pacīnīties ar spēku zudumu, Enfield pret kalnu brīžiem knapi kustējās.
     Neskatoties uz „mazās Tibetas” kalnos pārvarētajām grūtībām ekspedīcijas dalībnieki jutās labi un arī ar motocikliem nebija nopietnu tehnisku problēmu. Tālākais ekspedīcijas maršruts veda uz Kašmiru un, pēc tam, pa Himalaju priekškalnēm, atpakaļ uz Manali.
    Plašāka informācija par motoekspedīciju “Pa Indijas Himalajiem” mūsu mājas lapā: sites.google.com/site/h062012/.  Atvainojos par „oficiālo” paziņojumu, bet, ja gribat ko personīgāku, un smalkāku notikumu aprakstu, skatieties mūsu mājas lapā ceļojuma piezīmes.

Vairāk foto skatiet mājas lapas sadaļā GALERIJA - EKSPEDĪCIJAS - Pa Indijas Himalajiem: http://www.appasaule.lv/?id=441

 

Ekspedīcijas “Pa Indijas Himalajiem” dalībnieks
Harijs Sils