Atbalstītāji


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadarbības partneri: 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Pagājušās nedēļas nogalē 20. un 21. augustā, Salacgrīvā, norisinājās Latvijas un Baltijas čempionāta enduro noslēdzošais posms, kas pēc sportistu sacītā, izvērtās par ,,īstām’’ enduro sacensībām, ne velti enduro skaidrojumā (tulkojumā) nozīmē - izturību.
    Pēc vairāku dienu ilgušā lietus sacensību apkārtnē, trase bija kļuvusi par īstu pārbaudījumu ne vien iesācējiem, bet pat ļoti pieredzējušajiem braucējiem, un katra sportista veiksme bija atkarīga tikai no viņa un viņa motocikla izturības. Lai arī finišu pēc garajām trasē pavadītajām stundām, dažs sportists sasniedza ar pilnīgu spēku izsīkumu, visi braucēji atzina, ka šīs bijušas īstas enduro sacensības, kur rezultāts izšķiras jau distancē starp kontrolpunktiem un vairs ne tik ļoti noteicošs ir speciālajos testos uzrādītais ātrums, kā tas pēdējā laikā bija ierasts citās trasēs. Sportistiem sacensības likušās īpaši interesantas un spraigas, jo nācies pacīnīties gan ar trasi, gan katram pašam ar sevi un savu gribasspēku, lai kontrolpunktus sasniegtu noteiktajā laikā un kā atdzina braucēji ar lielāku pieredzi, šādas sacensības atsaucot atmiņā senākos laikus, kad trases bijušas tik smagas, ka nokļūt līdz kontrolpunktam laikā bijis īsts pārbaudījums un izaicinājums.
    Sacensību absolūtajā vērtējumā uzvarēja Jānis Vinters (J.Vintera Mototeam Rīga), kurš savu tuvāko sekotāju Lauri Ermani (Motosports Racing Team) apsteidza ar 22 sekunžu pārsvaru.
   Latvijas čempionāta ieskaitē E1 klasē pārliecinoša uzvara katrā sacensību dienā , attiecīgi arī abu dienu kopvērtējumā klases līderim Edgaram Siliņam (Motosports Racing Team), 2. vieta Toivo Nikopensius (Paikuse MK), bet trešais Pēteris Sliede (apPasaule). Klasē ar lielāko un sīvāko konkurenci, E2, šoreiz uzvaru izcīnīt izdevās sacensību absolūtā vērtējuma uzvarētājam Jānim Vinteram (J.Vintera Mototeam Rīga). Otrās un trešās vietas ieguvējiem divu dienu kopvērtējumā izdevās izcīnīt vienādu punktu summu, bet tā, kā saskaņā ar nolikumu vienādas punktu summas gadījumā noteicošais ir otrās sacensību dienas rezultāts, tad šoreiz otrā vieta Ronaldam Baltiņam, bet trešā Laurim Ermanim (Motosports Racing Team). E3 klasē pirmais Tonu Kallast (Paikuse MK), otrais Sandris Kļaviņš (Motosports Racing Team), trešais Kristaps Bajārs (CSC Telecom/Dienvidu motoparks). Senioru klasē ar 6 punktu pārsvaru uzvarēja Einārs Vinters (J.Vintera Mototeam Rīga), aiz sevis atstājot ne mazāk pieredzējušo enduro braucēju Artūru Robežnieku (L.R.K), savukārt trešā vieta Senioru klasē lietuvietim Danielius Žoštautas (Baltijos Motoklubas).
   LaMSF Kausa izcīņas ieskaitē Hobiju klasē kā pārliecinošu līderi Salacgrīvā un visas sezonas garumā sevi pierādīja Jurijs Žižkuns (Moto A-Z), ar 14 punktiem apsteidzot savu sekotāju Igaunijas sportistu Egon Ypraus, bet trešais šoreiz Guntis Tauriņš (Motosports Racing Team). C klasē pjedestāla augstākās vietas atkal savā starpā dalīja brāļi Ričards un Rolands Neimaņi, attiecīgi pirmajā vietā Rolands, otrajā Ričards, bet trešā vieta igaunim Ahti Tilk (Paikuse MK). Veterānu klasē pirmais klases kopvērtējuma līderis Ričardas Duonelavičius (Baltijos Motoklubas ), otrais Somijas sportists Pekka Sointula, bet trešais Andris Kalniņš (Motosports Racing Team). Rallija klasē cīņa par uzvaru izvērtās īpaši smaga, jo pievarēt pielijušo trasi ar rallija klases motocikliem kļuva gandrīz par ,,neiespējamo misiju’’ un tikai vienam sportistam, Ģirtam Dubavam (apPasaule), no visas klases izdevās abas sacensību dienas nobraukt līdz galam, tādejādi izcīnot absolūtu uzvaru. Arī Kvadru klasē cīņa par vietu uz pjedestālu smagās trases dēļ bija ne mazāk spraiga un tikai četriem sportistiem izdevās sasniegt finišu abās dienās. Attiecīgi pirmā vieta Artūram Vēveram (apPasaule), otrā vieta Ralfam Kaliksonam (Motosports Racing Team) un trešā Kasparam Runcim.
   Klubu komandu vērtējumā pirmā vieta kluba ,,Paikuse MK’’ komandai, otrā vieta kluba ,,Motosports Racing Team’’ komandai, bet trešā kluba ,,Moto A-Z’’ komandai.
Nākošās LaMSF Enduro komisijas rīkotās sacensības - Latvijas čempionāta endurokrosā posms, notiks jau 3. septembrī Limbažu novada Vidrižos, trasē pie Lauču muzeja, kas atrodas aptuveni 69 kilometrus no Rīgas.

Informāciju sagatavoja,
Agnese Evarsone
LaMSF Enduro komisija