Atbalstītāji


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sadarbības partneri: 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Nu jau par tradīciju kļuvušais, ik gadu 14. un 15. maijā notiekošais Baltijas čempionāta enduro Paikuses posms, veiksmīgi aizvadīts arī šogad! Kā katru gadu Paikuses enduro valdīja īpaša gaisotne, jo valstis apvienojās ne tikai enduro sacensībās, bet arī paralēli notiekošajā Eirovīzijas dziesmu konkursā, kura skatīšanās TV ekrānos ir neatņemama Paikuses enduro sastāvdaļa. Lai arī Eirovīzijā latviešu grupai ,,Musiqq’’ šoreiz neveicās un viņi nekvalificējās finālam, enduro pasaulē, latviešu sportisti ir gana stipri, lai ne tikai iekļūtu finālā, bet arī uzvarētu vairākās sacensību klasēs. 

Kopumā sestdienā un svētdienā uz starta stājās vairāk kā 100 sportisti deviņās dažādās solo motociklu un kvadraciklu klasēs. Kā jau tika solīts iepriekš, īpaši daudz sacensībās startēja Somijas un Igaunijas sportisti, kuri nopietni gatavojas Enduro pasaules nopietnākajām sacensībām Sešu Dienu Enduro (Internacional Six Days Enduro), kuras notiks no 8. līdz 13. augustam Somijas pilsētā Kotka. Savukārt Igaunijas enduro savu slavas stundu iespējams piedzīvos 2012. gada vasarā, kad Paikusē iespējams notiks Eiropas čempionāta enduro posms. Jau šo sacensību laikā tika pārbaudīta un apskatīta trase, kuru inspektēt speciāli bija ieradies Eiropas Motosporta Federācijas (UEM) Enduro komisijas pārstāvis no Slovākijas Pavols Sas. Pie tam nākošgad Eiropas čempionāts solās notikt ne tikai Igaunijā, bet arī Latvijā, šobrīd pie tā tiek strādāts gan Latvijas, gan UEM enduro komisiju ietvaros. 
Paikusē Baltijas čempionāta ieskaitē E1 klasē abu dienu kopvērtējumā uzvarēja pazīstamais Somijas endurists Lauri Salonen (KaMoKe), otrajā vietā atstājot sacensību organizatoru Toivo Nikopensiusu (Paikuse MK), bet trešais šoreiz latvietis Edgars Siliņš (Motosports Racing Team). E2 klasē 1. vieta somam Valtteri Salonen (Simk), 2. vieta Igaunijas sportistam Oskari Kantonen (ME-Racing), bet trešais latvietis Lauris Ermanis (Motosports Racing Team). E3 klasē pirmais Igaunijas sportists Tonu Kallast (Paikuse MK), otrais soms Miko Melin (Mänts MK), bet trešais Urmas Poldma (Motoextreme). Senioru klasē pārliecinošs abu dienu līderis bija Artūrs Robežnieks (L.R.K.), otrā vieta Somijas sportistam Karri Tikkanen (MENS), bet trešā vieta Lietuvas sportistam Danielius Žoštautas (Baltijos MK).  
  Baltijas kausa izcīņā Hobiju klasē ātrāko rezultātu uzrādīja Egon Upraus (Stingray Extreme) no Igaunijas, otrais Raivis Kurpnieks (L.R.K.), bet trešais soms Tuomas Kyytsonen (MENS). C klasē visus savus sekotājus uzveica latvietis Mārtiņš Vinters (J.Vintera Mototeam Riga), aiz viņa finišēja igaunis Marek UUstalu (Kose AMK), bet trešais Janar Kukk. Veterānu klasē pirmā vieta somam Peka Soindula (RIMPKK), otrā vieta igaunim Madis Pool (Parnu MK), bet trešais lietuvietis Ricardas Dounelavičius (Baltijos MK). Rallija klasē uzvarēja Ģirts Dubavs (apPasaule). Kvadru Open klasē pārliecinoša uzvara abās dienās un arī sacensību kopvērtējumā Artūram Vēveram (apPasaule), otrā vieta igaunim Tanel Veerbalu (Saku MK), bet trešā Jānim Zaķim (Moto A-Z). 
   Klubu komandu vērtējumā uzvaras kausu ieguva ,,Paikuse MK’’ 1. komanda, otrajā vietā atstājot ,,Motosports Racing Team’’ komandu un trešajā vietā somijas motokluba ,,MENS’’ komandu.
Nākošais, trešais Baltijas čempionāta posms norisināsies 11. un 12. jūnijā, Igaunijas pilsētas Rakke apkārtnē. 
 
Plašāki sacensību rezultāti apskatāmi mājas lapā: www.endurosports.lv 
 
Informāciju sagatavoja, 
Agnese Evarsone
LaMSF Enduro komisija