Diskusijas par apArābijas moto-ekspedīciju skatīt šeit >>

 

Moto-ekspedīcija apArābija 2009 uz laiku ir pārtraukta un tās dalībnieki ir atgriezušies Rīgā, jo ... Ziemassvētki taču jānosvin pie EGLĪTES, nevis PALMAS! Paši Latvijā, motocikli drošā vietā Irānā - turpinājums sekos jau pavisam drīz, ne vēlāk kā pavasarī... ;) Apskatei izliktas arī jaunās bilžu sērijas par mūsu pēdējiem piedzīvojumiem Omānā, Apvienotajos Arābu Emirātos un Irānā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Motociklisti plāno veikt 17’000 km garu braucienu nokļūstot līdz pat arābu pasaules sirdij – Arābijas pussalai. Ceļojums norisināsies 2009.gada vēlā rudenī, kad Latvijā motociklu sezona jau beigusies, tādejādi braucēji dodoties uz šo arī ziemā silto reģionu pagarina gada ar motociklu braucamo laiku. Ceļotāji turpceļā šķērsos Krievijas dienvidus un Azerbaidžānu, pēc tam nonāks Irānā, kuru paredzēts šķērsot visā tās garumā pa diagonāli. No Irānas šķērsojot Persijas jūras līci tiks sasniegta Arābijas pussala un apmeklētas gandrīz visas šīs pussalas arābu valstis – Apvienotie Arābu Emirāti, Omāna, Jemena, Saūda Arābija. 

Arābijas pussala un valstis, kuras to ieskauj ir viena no retajām zemeslodes vietām, ko Latvijas motobraucēji ir apmeklējuši visai maz. Tieši tāpēc mūsu ekspedīcija norisinās šajā apvidū. Kā jau ikvienai ekspedīcijai arī šai ir savi mērķi. Proti: vēlamies noskaidrot vai Arābijas pussala ir droša un sasniedzama motociklistiem no Latvijas, noskaidrot kādas grūtības un kādi ir vietējie ceļi. Tāpat ekspedīcijas laikā būs iespēja iepazīties ar mūsu platuma grādiem neierasto cilvēku dzīves uztveri, domāšanu un sapratni par lietu kārtību. Ne mazums jautājumu būs risināmi arī robežu šķērsošanas laikā, jo kā zināms, tieši austrumu valstis šajā ziņā ir īpašas. Lai gan mēs darīsim visu iespējamo, lai pieturētos gan pie sākotnējā maršruta, gan nosprausto objektu un kultūrvēsturisko vietu apmeklējumiem, tomēr iespējams, ka radīsies nepieciešamība mainīt maršrutus un izvēlēties citus ceļus, kas atšķirsies no iepriekš iecerētā.
Brauciena maršrutos ir iecerēts uzsvaru likt nevis uz vispāratzītām tūristu vietām un asfaltētām šosejām , bet gan uz vietējas nozīmes ceļiem, ciematiem ar nacionālo šarmu un dabas objektiem, par kuriem vairāk jūsmo paši iedzīvotāji nekā tūrisma kompāniju menedžeri.

Un vēl ekspedīcijai ir divi svarīgi mērķi:
Pirmais ir: pārbaudīt, vai tiešām Sarkanajā jūrā ūdens ir sāļāks nekā Persijas līcī, taču saldāks kā Nāves jūrā.
Un Otrais- Pārskaitīt, cik kupri ir kamieļiem.

Atceļā ceļotāji šķērsos Jordāniju, Sīriju, Turciju un nonāks atpakaļ Eiropā, kur tos sagaida pavēss mājupceļš, kādu to var sagādāt Eiropas ziema decembrī.

Ekspedīcijas laikā ir iecerēts uzņemt 10 sēriju dokumentālo filmu 
‘’50 un vienas nakts brauciens’’, kura tiks demonstrēta Latvijas televīzijā 2010.gada sākumā. 
Tāpat paredzēts izdod DVD disku ar svarīgāko un interesantāko brauciena epizožu materiālu.
Paredzētas arī tiešās reportāžas ekspedīcijas laikā, kuras tiks atspoguļotas gan Latvijas televīzijā, gan Radio SWH, gan Latvijas Radio, kā arī kluba apPasaule interneta mājas lapā www.appasaule.lv un iespējams, ka vēl vairākos interneta vai drukātos medijos.

Ekspedīcijas iniciators un vadītājs ir Mārtiņš Sils, kurš 2007/2008.gadā ekspedīcijas “apPasaule 2007” ietvaros 6 mēnešu laikā apbrauca apkārt zemeslodei ar motociklu. Šis brauciens iedvesmojis Mārtiņu organizēt arvien jaunas ekspedīcijas, lai iepazītu un izzinātu dažādus pasaules reģionus.